Biri Yılbasında Fasılmı dedi?

Şimdiden çogu kişiyi nereye gideceğiz, hangi elbiseyi giyeceğiz , bu ayakkabı buna uyar mı saç makyaj bla bla bla telaşları sarmıştır. Daha geçen seneki heyecan geçmeden bir diğeri başladı. Birazcık yardımcı olabilmek amacıyla daha önce gittiğim sevdiğim birkaç mekanı sizlerle paylaşiyorum.
Yeni yıla rakı-balıkfasıl üçgeninde girmeyi şünüyorsanız ve bunu bu işlerin kalbi olan Kumkapı’da yapmak isterseniz en eski meyhanelerden Kör Agopun geçen yılbaşi bizi tam anlamıyla eğlenceye doyurduğunu söyleyebilirim. Burası diğer Kumkapı mekanları gibi meydanda göz önünde değil biraz arkalarda yer alıyor. Mekan yılbaşi nedeniyle tıka basa dolu da değildi. Biz üst katta oturduk ve yalnızca 5 masa doluydu. Meze seçenekleri çok değildi ama lezzetleri gayet yerindeydi. Müzisyenleri çok başarılıydı, kimse yerinde oturmuyordu ve sanırım en önemlisi buydu.
Bir diğer mekan Çapari sokakta yer alan Çapari Restaurant. Dekorasyonu rahat , balıkları güzel, mezeleri ortalama bir mekan. En güzel yanı tabaklarında, tuzluklarında ve isimli logolarının yer almasıydı. Bu ayrıntı bende güzel bir intiba uyandırıyor.

4 Aralıkta rakı festivalinde gittiğim için Kumkapı’nın tamamı eğlenceliydi ve bu eğlencede gözüme en eğlenceli gelen masalarından inmeyen dansözleriyle Sandal ve Neyzendi.  

Bu yazı çapari, balık, dansöz, fasıl, Food and Travel, Gezi, kör agop, kumkapı, mekan, meze, neyzen, sandal, Yemek, yılbaşı içinde yayınlandı. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s