Canary Islands / Santa Cruz de Tenerife

Sizlere Kanarya Adaları’na 2009 yılında yaptıgım kısa yolculuktan bahsetmek istiyorum. Madrid aktarmalı yaklaşık dokuz saat süren bir yolculuktu.
It was my first visit to Canary Islands in July 2009 for a short trip. It took more than nine hours from Istanbul via Madrid.


Adanın yüksek bir yerinde kurulmuş olan Tenerife Havaalanına iniş öncesi manzara etkileyiciydi. Daha sonra öğrendim ki, 1977 yılında burada KLM ve Pan Am uçakları tarihin en trajik uçak kazalarından birisine karışmışlar.
The view was impressing before landing to Tenerife Airport located at the top of the city. After landing, I have learned that the most tragedical accident ever was  happened here in 1977 between KLM and Pan Am airbuses.

Şehrin merkezine doğru yol aldıkça, etrafta gördüğünüz yüksek binalar ve neon ışıkları ile süslenmiş büyük alışveriş merkezleri size buranın bir metropole dönüşmüş olduğu hissini veriyor..Şehrin en önemli simgesi olan Tenerife Opera Evi, Sidney’de bulunan benzer yapıdan ilham alınarak yapılmış.
During the way up to the center heart of the city, it makes you feel that the city turned into a metropolitan with the high buildings, big shopping malls with the neon lights..Tenerife Opera House is the most famous building of the city which is inspired from the similar one in Sydney. 

  Bu tatil beldesinde yaşayan insanların çoğu gece boyunca güvenli sokaklarda büyüleyici atmosferin tadını çıkarıyorlardı! Yörenin en iyi mojitolarının yapıldığını duyduğum Mojito Bar’da harika vakit geçirdim. Gece boyunca ferahlatıcı mojitolara çeşitli dans şovları eşlik etti.
Most of the residents were outside during the nights in safe streets, enjoying the charming atmosphere of this resort! I had a great time in Mojito Bar which is professional in serving the best mojitos in Tenerife. During the night, various dance shows accompanied the fresh mojitos inside.

Birçok egzotik plaja sahip olan adada gün ışığı gece hayatına gore daha çekici oluyor..Vaktim kısıtlı olduğundan, sadece merkezden yarım saat otobüs yolu olan Playa de las Teresitas’a gitme şansım oldu. Playa’nın anlamını hemen çözmüş olmalısınız: ‘plaj’.

Day times are more attractive compared to nightlife with many exotic beaches..Due to my limited time, I had only chance to see Playa de las Teresitas, half hour by bus from the city center. You can easily guess the meaning of playa:  ‘beach’.Plajdaki altın rengi kumun Sahara Çölünden getirildiğini öğrenmek gerçekten ilginçti. Ayrıca, sahili dalgalardan korumak için bir mendirek yapılmış. Plajın arkasında ise gün boyu parlayan güneşin tadını nefis deniz ürünleri ve buz gibi bira ile çıkaracağınız birçok bar ve restoranlar bulunmakta:)
I learned that the golden sand has been taken from Sahara Desert which sounds very interesting to me. Also, an artificial breakwater was set at front to prevent the beach from the waves. The back side is surrounded by many pubs, restaurants and you can enjoy the delicious seafood with a cold beer below the shining sky all the day:)

Kanarya Adaları hakkında ilk söylemem gereken şeyi aslında sona sakladım ki adanın ‘amber’ kokusu size cennette olduğunuz hissini yaşatıyor!
In my final words, despite it should be the first thing to say about Canary Islands, the smell of the island is like ‘amber’ gives you the impression of living in the heaven!

Aynı kokuyu duyabilmek için Santa Cruz’a tekrar gitmek isterdim:)
I wish to see Santa Cruz to smell the same odour again:)

Bu yazı Canary Islands, Food and Travel, Tenerife, Tenerife Opera House içinde yayınlandı. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s